Angra - Secret Garden (2015)

Autor: Ján Magdoško | 11.1.2015 o 21:16 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  420x

Necelých päť rokov ubehlo od posledného počinu (Aqua) týchto brazílskych power metalistov. Čo do personálnych zmien sa    jednalo o roky turbulentné , ktoré  vyvolávali otázky ohľadom ďalšieho fungovania kapely. Po prekvapujúcom odchode hlasu kapely Edu Falaschiho, kvôli zdravotno-profesionálnym dôvodom, sa z Angry opätovne porúčal aj Ricardo Confessori (bicie).

Ústredné gitarové duo Kiko Loureiro a Rafael Bittencourt doplnené basovou rytmikou Felipe Andreoliho neplánovali nechať kapelu ladom a hlavným hlasom kapely sa stal Fabio Lione, pevec ostrieľaný nespočetnými angažmánmi v Rhapsody of Fire, či Vision Divine. Voľná stolička za bicou artilériou sa zaplnila mladým Brunom Valvedrem.

Secret Garden teda predstavuje ďalšie znovuzrodenie, ktoré opätovne ponúka mix power metalu, progresívnych prvkov, emócií a tak typické odtiene juhoamerického folklóru. Pravdepodobne aj výberom Fabia ako aktuálneho speváka, skladby v mnohých prípadoch  vyznievajú skôr z repertoára Vision Divine ako od Anga. Hneď prvá Newborn Me je toho dôkazom, až v druhej polovici sa rozprestrie do typického prejavu Angry, cit pre detail a sršiace emócie z každého tónu. Rýchlik Black Hearted Soul spolu s Perfect Symetry su jedinými zástupcami priameho power metalu, všade inde  sa hrá na emócie a na progresivitu. 

Storm of Emotions svojim precítením a Upper Levels svojimi náladami, vrstvením sa a inštrumentálnou dokonalosťou, zosobňujú základné atribúty Angra a patria medzi najsilnejšie skladby. 

Na albume dostali príležitosť aj zvučné mená ako Simone Simons (Secret Garden) a Doro Pesch (Crushing Room), bohužiaľ album nedopĺňajú, skôr pôsobia ako rušivý element. 

Nová Angra, tak zastala na polceste, v niektorých prípadoch strata svojho typického zvuku, priklonenie sa k sterilnému power/progresívnemu metalu. Naopak v prípadoch, kde si kapela udržiava svoje tradičné trademarky tak exceluje - Upper levels, Storm of Emotions.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?