Lonewolf - Cult Of Steel (2014)

Autor: Ján Magdoško | 1.11.2014 o 12:49 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  568x

Vymeniť názov článku, úvodný obrázok znázorňujúci obal albumu a ponechať kostru textu. Aj takto by sa dalo niečo málo napísať o novom albume Lonewolf. V dnešnej uponáhľanej dobe, v snahe pokryť čo najviac vydaných albumov, je to prvý krok vedúci k pominutiu počinov, ktoré stoja za vypočutie. Už samotní kapelníci si to nezaslúžia, kedže investované peniaze a úsilie sa im málokedy vráti. V mnohých prípadoch už ani nejde  o peniaze, ide o životnú filozofiu pretvorenú do hudobných nôt.

Partia okolo aktuálne jediného pôvodného člena  Lonewolf - Jensa Börnera sa zdá prekypuje nadbytkom nápadov, pretože aktuálny album  Cult of Steel (2014) je už tretím počinom v priebehu troch rokov. Narozdiel však od predchádzajúceho albumu The Fourth and Final Horseman (2013) kapela znie sviežo, uvoľnenejšie a každá z prítomných skladieb prekypuje nadbytkom  energie a ako celok album pôsobí zomknutejšie.

Samotný frontman sa netají svojou obľubou v Running Wild a je to v doterajšej tvorbe Lonewolf aj cítiť, výnimkou nie je ani Cult Of Steel. Vokálna podobnosť s Rolfom Kasparkom, v istých polohách, ešte umocňuje tento pocit.

Album je hnaný vpred nekompromisnými bicími, pridávajú na dravosti, málokedy v rámci skladby dochádza k zmene tempa či nálad, jednoducho sa ide naplno od začiatku do konca, bez zbytočného komplikovania. Jednotlivé skladby naberajú na sile aj vďaka gitarám, ktoré nielenže držia tempo s bicími, ale neustále trilkujú a vrstvia sa, striedajú motívy a mnohokrát prinášajú krásne melódie.

Poctivý true heavy/power metal, každá skladba založená na refréne ručiacim chrapľavým vokálom to je aktuálny Lonewolf. Nesnaží sa predať sám seba originalitou, posúvaním, či objavovaním nového. Jednoducho zatočí krkom tým, ktorým ide o emócie, dávku hudby robenej úprimne a bez kalkulu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?