Grave Digger - Return Of The Reaper (2014)

Autor: Ján Magdoško | 4.8.2014 o 21:18 | (upravené 7.8.2014 o 1:19) Karma článku: 3,63 | Prečítané:  351x

Sprevádzaná neutešeným hvizdom vetra, bičujúcim dažďom či bezútešnými tónmi umieráčika sa vracia Tá, ktorá prehráva na čierno-bielych klapkách svoj smútočný marš. Zubatá. Grave Digger a ich novinka Return of the Reaper nám prináša poctivú dávku tvrdého kovu, snažiac sa navodiť atmosféru albumu The Reaper (1993) prostredníctvom, ktorého ušli hrobárovi z lopaty zabudnutia.

Tak ako v podstate na každom albume Grave Digger, ani v tomto prípade nemožno čakať nič iné ako poctivý germánsky hevík. Tak typický trademark ako agresívny vokál Chrisa Boltendahla si nie je možné pomýliť so žiadnou inou kapelou. Return of the Reaper je už tretím počinom, na ktorom je sekerníkom Axel Ritt, hoc jeho hra je vzdialená agresívnejšim prejavom Manniho Schmidta, či Uwe Lulisa, tak predvádzané záseky jasne odkazujú na surový feeling 80tych rokov.

Po veľmi vydarenom intre, smrteľné tempo Hell Funeral a War God zvolní so skladbou Tattooed Rider. Jej rockové vyznenie, hlavne v refréne pokračuje následnou Ressurection Day, kde je opäť všetko po starom, dvojkopáky Stefana Arnolda a hutná basa Jensa Beckera ženú dopredu.

Prvé vydýchnutie v podobe Season of the Witch sprevádza pochodové tempo, ktoré vyúsťuje v silnom refréne - jeden z vrcholov albumu - heavy metal rulezz. Road Rage Killer a Grave Desecrator podčiarkujú skvelú formu kapely a opäť zbesilo rvú našimi krkmi a driapú našimi hlasivkami.

Satan's Host akoby z basy Mr. Kilmistera vypadol, čistý rock n roll. Cez stredno-tempový Dia De Los Muertos sa prenesieme do poslednej rýchlej jazdy Death Smiles At All Of Us, ktorá je umocnená inštrumentálnym vstupom, to všetko korunované šialenstvom v ozlomkrk sa nesúcim refrénom. Záver albumu patrí Nothing To Believe, smutnej  ale precítenej balade.

Grave Digger opäť vo forme, žiadne experimenty, lepšie ako minule so záväzkom potvrdiť formu aj o dva roky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?